Mięśnie Kegla wpływają na nasze doznania seksualne, lecz uczestniczą także w kontrolowaniu pęcherza i podtrzymywaniu macicy. Warto ćwiczyć je w szczególności podczas ciąży i po urodzeniu dziecka, ale nie tylko.
Jak znaleźć mięśnie Kegla?
Jest na to kilka sposobów. Zidentyfikować możemy je na przykład oddając mocz i próbując zatrzymać tą czynność w trakcie. Inny sposób to ułożenie się w pozycji leżącej i włożenie dwóch palców do pochwy. Gdy napniemy mięśnie Kegla, poczujemy jak zaciskają się one wokół palców.
Ćwiczenie pierwsze
Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami, a stopy i nogi złącz ze sobą. Unieś do góry miednicę w taki sposób, by dolna część kręgosłupa znajdowała się na podłodze. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, następnie rozluźnij i opuść miednicę. Wykonaj 5 powtórzeń.
Ćwiczenie drugie
Stań w delikatnym rozkroku lub połóż się na plecach. Napnij mięśnie, policz do 5 i rozluźnij je. Wykonuj 5 powtórzeń, 3 razy dziennie. Po tygodniu możesz zwiększyć liczbę skurczów do 10, a nawet 15. Ćwiczenie to możesz modyfikować, na przykład napinając i rozluźniając mięśnie najszybciej jak potrafisz lub wydłużając skurcz do 10 sekund.
Ćwiczenie trzecie
Do ćwiczenia mięśni Kegla możesz wykorzystać także kulki gejszy, które umieszcza się w pochwie. Nie tylko wzmacniają one mięśnie, lecz także dostarczają niesamowitej rozkoszy.
Efekty ćwiczeń
Ćwiczenia mięśni Kegla będą skuteczne, pod warunkiem, że będziemy wykonywać je prawidłowo i regularnie. Zaleca się robienie ich 3 razy dziennie przez około 5-10 minut. By wykonać je we właściwy sposób, musimy napinać mięśnie dna miednicy, bez mięśni brzucha oraz pośladków. Na początku może nam to sprawiać nieco problemów, dlatego warto kontrolować przy pomocy ręki, czy nasz brzuch jest napięty. Dzięki mocnym mięśniom Kegla nasze doznania w trakcie seksu będą jeszcze bardziej intensywne. Co więcej, ułatwią nam one osiąganie orgazmu. Tego typu ćwiczenia posiadają także liczne pozaseksualne korzyści. Zalicza się do nich: mniej bolesny poród i szybszy powrót do formy po nim oraz zapobieganie problemom związanym z wypadaniem macicy i nietrzymaniem moczu.